Pracownia Gospodarstwa Domowego

W pracowni gospodarstwa domowego codziennie przygotowywane są same pyszności. Wspaniałe zapachy, które się unoszą dezorganizują pracę innych pracowni. W kuchni powstają przepyszne potrawy i desery.

Uczestnicy poznają sposoby przyrządzania: zup, sosów, surówek, sałatek, ciast, ciasteczek oraz deserów. Pod czujnym okiem instruktorki uczą się przygotowywać proste potrawy, przetwory, estetycznie nakrywać i podawać do stołu, dekorować potrawy, poznają zasady z zakresu savoir-vivre oraz posługiwania się sprzętem znajdującym na wyposażeniu pracowni. Uczą się i doskonalą nawyki higieniczne potrzebne w gastronomii. Przygotowują potrawy na święta, imprezy okolicznościowe organizowane na Warsztatach.

Pyszności jakie przyrządzają cieszą się dużym uznaniem uczestników, rodziców oraz gości zaproszonych na WTZ. Jest to pracownia otwarta, przychodzą do tam uczestnicy z innych pracowni, aby realizować trening kulinarny. Obok kulinariów przygotowywane są także wytwory na kiermasze np. choinki z makaronu, koszyczki wielkanocne itp.