W dniu 16 grudnia 2023 roku miała miejsce uroczysta Wigilia połączona z jubileuszem 15 – lecia powstania Warsztatów Terapii Zajęciowej w Popielawach. Uroczystość rozpoczęła się polową Mszą Świętą Błagalno – Dziękczynną na hali sportowej w siedzibie WTZ w Popielawach. którą prowadził Proboszcz Parafii Matki Boskiej Różańcowej w Łaznowie Ksiądz Witold Lubaniak oraz Proboszcz Parafii Najświętszej Maryi Panny w Będkowie Ksiądz Robert Kaczmarek. Po Mszy Świętej nastąpiła część główna.

Pani Prezes Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Pomocna dłoń” Danuta Korycka przywitała wszystkich zaproszonych gości wśród których nie zabrakło przedstawicieli władz wojewódzkich, powiatowych, gminnych, duchowieństwa oraz osób wspierających nieustannie funkcjonowanie placówki.

Warsztaty nie mogły by istnieć gdyby nie sponsorzy i pomoc przyjaznych ludzi, dlatego też w trakcie przemówienia Pani Prezes Stowarzyszenie Danuta Korycka wręczyła liczne podziękowania i drobne upominki wykonane przez uczestników WTZ. Nie zapomniano również o wrażeniach artystycznych. Na scenie wystąpili  artyści, wraz z podopiecznymi WTZ, którzy wykonali znane kolędy i pastorałki.

Przed wspólnym posiłkiem, na który składały się tradycyjne wigilijne potrawy, zgromadzeni podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia świąteczne. Spotkanie upłynęło w ciepłej, życzliwej i miłej atmosferze.